PL EN
+48 502777708
LEPSZE DECYZJE I NA CZAS
DZIĘKI ELASTYCZNEMU WORKFLOW
s6
NASZE APLIKACJE DOSTĘPNE SĄ 24/7/365
DZIAŁAMY MOBILNIE BEZ POTRZEBY INSTALACJI
APLIKACJE ZAWSZE DOSTOSOWUJEMY
DO SPECYFIKI TWOJEGO BIZNESU
s4
NASZE ROZWIĄZANIA PORZĄDKUJĄ PRZEPŁYW INFORMACJI
s3
TWORZYMY NOWOCZESNE APLIKACJE AUTOMATYZUJĄCE PROCESY
s2
DZIAŁAMY „ZWINNIE”
NASZE APLIKACJE POWSTAJĄ W CIĄGU KILKU DNI

Zarządzanie wyposażeniem pracownika


Zapewnienie wyposażenia pracownikom dla realizacji pracy jest obowiązkiem każdej firmy. Obejmuje zarówno pracowników biurowych jak i operacyjnych (produkcja, magazyn, serwis, inne) i chodzi nie tylko o udostępnienie odpowiedniego stanowiska pracy, lecz także wydanie różnego rodzaju narzędzi, odzieży oraz innego rodzaju wyposażenia, które umożliwią pracownikom wykonywanie pracy w sposób prawidłowy i nie zagrażający ich zdrowiu i życiu. W tym również zapewnienie wyposażenia wynikającego z przepisów BHP. Są to nie tylko elementy odzieży i obuwia ochronnego, lecz także np. środki czystości.

Jakie problemy związane są z zarządzaniem wyposażeniem pracownika?
Należy kontrolować, jakie wyposażenia należy wydać, komu i na jak długo. Dodatkowo dochodzi temat zużycia i likwidacji sprzętu oraz inwentaryzacji, nie wspominając już o jego rozliczeniu w przypadku rozwiązania umowy o pracę. Często dochodzi również do przekazywania sprzętu między działami i pracownikami (np. laptopy) za pośrednictwem działu IT, gdzie nie zawsze dokonuje się stosownej tego faktur ewidencji. Wszystko to sprawia, że prowadzenie ewidencji wydawania wyposażenia pracownikom może przysporzyć wielu problemów.

Tradycyjny sposób obsługi wymusza manualną obsługę i komunikację wewnątrz firmy, często poprzez przesyłanie papierowych dokumentów lub ich skanów emailem z ręcznymi podpisami. Często również różnego typu asortyment wyposażenia jest ewidencjonowany w różnym oprogramowaniu (np. osobno sprzęt IT a osobno karty wejściowe do budynku).

Sprawnie działający system zarządzania wyposażeniem wymaga wsparcia aplikacji IT. Jeśli wdrożenie odbywa się własnymi zasobami firmy, zbudowanie wspierającej aplikacji IT rozciąga się w czasie i nie zwykle jest mało elastyczne. Zwykle nie pozwala biznesowemu administratorowi na samodzielnie wprowadzanie zmian. Z kolei w przypadku posiłkowania się zewnętrznymi dedykowanymi rozwiązaniami, budżet projektu wraz z licencjami na aplikacje szybko osiąga pięciocyfrową kwotę. W obu przypadkach jest to kolejne rozwiązanie IT, którym ktoś z organizacji musi się zajmować.

Jak te procesy rozwiązują aplikacje przygotowane w Qalcwise?
W Qalcwise tworzymy dedykowane aplikacje do obsługi zarządzania wyposażeniem pracownika. Nasze aplikacje redukują nakład pracy i pozwalają na unikanie błędów. Odzwierciedlamy procesy u klienta, nierzadko mające sporo wyjątków i specyfiki branżowej. Nasze rozwiązanie jest  dostępne z poziomu przeglądarki internetowej i może być również obsługiwane  za pomocą smartfona lub tableta. W pełni odzwierciedlamy procesy weryfikacji stanu, sprawdzenie budżetu, zasadności oraz innych wewnętrznych zasad. Kierownictwo oraz osoby odpowiedzialne za wyposażenie mogą dysponować szeregiem raportów. Dla działu personalnego istotne są informację o stanie wyposażenia pracownika w momencie rozwiązania umowy o prace lub długotrwałej nieobecności. Nasze aplikacje uszczelniają nadzór nad mieniem firmy powierzonym pracownikom oraz redukują występowanie nadużyć.

Nasze rozwiązania są elastyczne i konkurencyjne kosztowo !
W porównaniu do konstruowania dedykowanego rozwiązania w wewnętrznych systemach (np. ERP lub intranet) , nasze rozwiązania dają wielokrotnie większą wartość („więcej za mniej”) zarówno dla małych i średnich firm jak i dla dużych organizacji oczekujących elastycznych możliwości dopasowania aplikacji do własnych procesów. Nasza aplikacja do zarządzania wyposażeniem może być wykorzystywana jako dedykowane rozwiązania lub też część szerszego rozwiązania. Administrator po stronie klienta ma możliwość samodzielnego konstruowania nowych procesów oraz raportów bez potrzeby sięgania po wsparcie technicznego IT.

Czas wdrożenia
Podstawowy proces zarządzania wyposażeniem, dopasowujemy do wymagań klienta w projekcie trwającym kilka - kilkanaście dni, czyli nie tygodnie lub miesiące. Jeśli zachodzi potrzeba, na takiej bazie, w dalszych etapach automatyzujemy dodatkowe wybrane przez organizację procesy, (np. dodatkowo zawierającego inne funkcjonalności takie jak zamówienia wewnętrzne lub bezpośrednio do dostawców, likwidacje sprzętu i wyposażenia, stany magazynowe), które dają największą wartość pracownikom organizacji oraz te z największymi oszczędnościami kosztów i czasu pracy działu administracji i zakupów.