PL EN
+48 502777708
LEPSZE DECYZJE I NA CZAS
DZIĘKI ELASTYCZNEMU WORKFLOW
s6
NASZE APLIKACJE DOSTĘPNE SĄ 24/7/365
DZIAŁAMY MOBILNIE BEZ POTRZEBY INSTALACJI
APLIKACJE ZAWSZE DOSTOSOWUJEMY
DO SPECYFIKI TWOJEGO BIZNESU
s4
NASZE ROZWIĄZANIA PORZĄDKUJĄ PRZEPŁYW INFORMACJI
s3
TWORZYMY NOWOCZESNE APLIKACJE AUTOMATYZUJĄCE PROCESY
s2
DZIAŁAMY „ZWINNIE”
NASZE APLIKACJE POWSTAJĄ W CIĄGU KILKU DNI

Kalkulator kosztów logistycznych


Przy rosnącej powszechności handlu internetowego  praktycznie wszystkie firmy korzystają z usług kurierskich w mniejszym lub większym stopniu. W wielu firmach faktury za usługi kurierskie stanowią poważną pozycję w rachunku wyników. Firmy zwykle skupiają się na cenie usług kurierskich, nie analizując wpływu jakości usługi kurierskiej na swoje koszty i przychody. Pytani które warto by zadać:

  • Ile kosztuje nas 1% niedostarczonych na czas przesyłek?
  • Ile kosztuje obsługa zwrotów paczek i czy % zwrotów różni się między firmami kurierskimi ?
  • Jaki wpływ na koszty finansowania ma szybszy zwrot kwot pobrań ?
  • Ile kosztują nas uszkodzenia paczek i jak wiele sprzedaży/marży na tym tracimy ?
  • Inne …. ?
Jakie problemy związane są z analizami?

Analiza w/w kwestii wymaga budowania dedykowanych modeli (zwykle w excelu) tak by móc porównać np. dwie oferty od firm kurierskich, jedna z ceną 10 zł i poziomie jakości 95% a druga 11 zł i poziom jakości 97%. Która tak naprawdę jest dla nas finansowo bardziej korzystania?

Jak te procesy rozwiązują aplikacje przygotowane w Qalcwise?
Nasza aplikacja w Qalcwise pozwala na porównanie ofert i pokazuje całość kosztów związanych z tzn. „Last Mile” czyli doręczeniem towaru do odbiory końcowego.

Nasze rozwiązania są elastyczne i konkurencyjne kosztowo !
W porównaniu do konstruowania modelu w excelu, nasza aplikacja wymaga jedynie wpisania danych i bezpośrednio daje nam odpowiedzi na pytania. Nasza aplikacja może być wykorzystywana jako dedykowane rozwiązania lub też część szerszego rozwiązania (zawierającego inne funkcjonalności opisane na naszej stronie). Administrator klienta ma możliwość samodzielnego konstruowania nowych zmiennych do aplikacji oraz raportów bez potrzeby sięgania po wsparcie technicznego IT.

Czas wdrożenia
Podstawowy proces rekrutacji, dopasowujemy do wymagań klienta w projekcie trwającym 1-2 dni, czyli nie tygodnie lub miesiące. Jeśli zachodzi potrzeba, na takiej bazie, w dalszych etapach automatyzujemy dodatkowe wybrane przez organizację procesy, (np. dodatkowo import danych z faktur kurierskich i porównania cenowe oraz weryfikacje poprawności faktur) i inne które dają największą wartość pracownikom organizacji oraz te z największymi oszczędnościami kosztów i czasu pracy działu logistyki.