PL EN
+48 502777708
LEPSZE DECYZJE I NA CZAS
DZIĘKI ELASTYCZNEMU WORKFLOW
s6
NASZE APLIKACJE DOSTĘPNE SĄ 24/7/365
DZIAŁAMY MOBILNIE BEZ POTRZEBY INSTALACJI
APLIKACJE ZAWSZE DOSTOSOWUJEMY
DO SPECYFIKI TWOJEGO BIZNESU
s4
NASZE ROZWIĄZANIA PORZĄDKUJĄ PRZEPŁYW INFORMACJI
s3
TWORZYMY NOWOCZESNE APLIKACJE AUTOMATYZUJĄCE PROCESY
s2
DZIAŁAMY „ZWINNIE”
NASZE APLIKACJE POWSTAJĄ W CIĄGU KILKU DNI

Ofertowanie


Z jakich narzędzi do przygotowywania ofert korzysta Twój zespół handlowy ?
Ponad 1/3 dużych światowych korporacji nie używa żadnych dedykowanych narzędzi do kalkulacji ofert/cen i procesu ofertowania (jak wynika z badania Professional Pricing Society). Oznacza to, że korzystają one z budowanych wewnętrznie arkuszy excela, które dystrybuowane są wewnętrznie a czasem i do klientów za pomocą emaila.

Jakie problemy powoduje użycie excela?
Excel daje bardzo dużą elastyczność ale jednocześnie stwarza ogromne ryzyko intencjonalnego lub przypadkowego wycieku poufnych informacji. Często zdarza się, że handlowcy używają kalkulatorów ofert w excelu (w którym „schowane” są dane o kosztach i polityce handlowej firmy). Internet jest pełen porad jak w 30 sekund można złamać hasła nałożone na plik excela. Handlowiec odchodząc z firmy może zabrać ze sobą takie dane nie wspominając już o przypadkowym wysłaniu takiego pliku do klienta. Idąc dalej, oferty wysyłane emailem z załącznikiem, powodują iż, aktualizacja ich statusu wymaga uwagi handlowca i wprowadzania przez handlowca kolejnych danych do kolejnej tabelki. Wszelkie zmiany cen, polityki handlowej wymagają rozesłania nowego pliku i upewnienia się, że nikt już ze starego nie korzysta. Oczywiście problemów z użyciem excela jest tu więcej.

Co daje Qalcwise?
Obsługa procesu ofertowania w Qalcwise eliminuje wszystkie problemy związane z użyciem excela i emaila. Qalcwise pozwala na pełna pracę zespołową, integracje z innymi aplikacjami oraz bezpieczny dostęp do aplikacji z dowolnego urządzania wyposażonego w przeglądarkę internetową (w tym poprzez urządzenia mobilne). Co w więcej, pozwala w czasie rzeczywistym na śledzenie statusu ofert, efektywności pracy handlowców oraz wprowadzanie zmian z ich natychmiastowym efektem. W proces możemy włączyć klienta, gdzie klient mając dedykowany dostęp (online) może oglądać status oferty dla niego i w ramach tej oferty składać zamówienia. Qalcwise pozwala na budowanie kompletnego procesu ofertowania, w tym konfiguracji oferty wg. dowolnego algorytmu logicznego, obliczenie kosztów (model kosztowy) zarządzanie procesem akceptacji wewnątrz oferty jak i dystrybucję oferty do klienta. Całość jest uzupełniana zestawem raportów nadzorujących procesy jak i efekty działania zespołu handlowego.

Nasze rozwiązania są konkurencyjne kosztowo
W porównaniu do typowych CRM jak i popularnych systemów CPQ, nasze rozwiązania dają wielokrotnie większą wartość („więcej za mniej”) zarówno dla małych i średnich firm jak i dla dużych organizacji oczekujących elastycznych możliwości dopasowania aplikacji do własnych procesów.

Czas wdrożenia
Podstawowy proces ofertowania, dostosowany do wymagań klienta tworzymy w projekcie trwającym kilka - kilkanaście dni, czyli nie tygodnie lub miesiące. Na takiej bazie, w dalszych etapach automatyzujemy wybrane przez organizację procesy, zwłaszcza te, które dają największą wartość klientom organizacji oraz te z największymi oszczędnościami kosztów i czasu pracy zespołu handlowego.